Державний бандитизм. Захоплення храмів канонічної УПЦ, насильницьке переведення громад до “ПЦУ”


Петр Симоненко: Переписывание имущества УПЦ, давление СБУ, ГПУ, МВД на священников и прихожан канонической православной церкви, террор со стороны неонацистских банд и вооруженные захваты храмов, призывы чиновников и депутатов «убивать московских попов» - это уголовщина и государственный бандитизм христопродавцев, что не имеет ничего общего с христианскими ценностями и заповедями.

Следуя логике принятого закона, вновь образованная Православная церковь Украины должна именоваться не иначе как Фанарская, по месту ее “духовного центра”», 21.12.2018)

9 лютого 2019 року прихильники т.зв. «ПЦУ», за підтримки представника Шумської РДА та у присутності працівників Нацполіції, захопили храм канонічної УПЦ на честь Успіння Пресвятої Богородиці в с. Онишківці Шумського району Тернопільської області, зрізавши замки на дверях храму.

Активісти та представник місцевої влади незаконно та самовільно потрапили до церковного приміщення, адже не попередили ані настоятеля, ані парафіян релігійної громади.

Своє рішення заволодіти храмом УПЦ прихильники «ПЦУ» пояснили тим, що, мовляв, громада села вирішила перейти до новоствореної структури.

 Між тим, релігійна громада залишається вірною УПЦ та її предстоятелю.

***

На Рівненщині в селі Малі Дорогостаї Млинівського району громаду канонічної УПЦ, без її відома і згоди, перевели до «ПЦУ», а в селі Копиткові Здолбунівського району прихильники «ПЦУ» таємно замінили замки на дверях храму УПЦ і ключі віддали голові районної адміністрації.

Незаконні дії збоку прихильників «ПЦУ» та за підтримки влади відбулися і в с. Малі Дорогостаї Млинівського району. Зокрема під час зборів територіальної громади було прийнято незаконне рішення перевести Свято-Покровський храм УПЦ до «ПЦУ», не повідомивши про це ні настоятеля, ні постійних парафіян.

***

На Рівненщині голів сільських територіальних громад примушують переводити парафії в церковний розкол — зокрема роздають головам сільрад уже готові зразки для заяв про переходи в розкольницьку «ПЦУ».

Крім того, чиниться тиск на священиків з боку СБУ. Священнослужителям Рівненщини знову, як і в грудні минулого року, вручають повістки з вимогою з’явитися до заступника начальника слідвідділу управління СБУ в Рівненській області Б. Туза на допити.

***

У Ківерцівському районі Волинської області з допомогою ряду провокацій готують ґрунт  для чергової хвилі «переведення» парафій УПЦ в «ПЦУ».

Так, у селі Жидичин Ківерцівського району розповсюджують провокативну наклепницьку друковану продукцію, мета котрої, вочевидь – підготувати громади Жидичинської ОТГ до чергових «переходів до ПЦУ». 

Листівки були розповсюджені у селі ще у середу, 6 лютого. На них разом з типовою антицерковною пропагандою згадують священнослужителів УПЦ кількох населених пунктів округи.

***

5 лютого 2019 року, після організованих сільською радою «зборів за перехід у ПЦУ», Свято-Успенський храм УПЦ села Радомишль на Волині був захоплений прихильниками нової церковної структури на чолі з представниками місцевої влади.

Двері різав особисто землемір сільської ради, а очолив захоплення храму сільський голова.

Разом із ним захоплення церкви УПЦ в Радомишлі очолив місцевий житель, котрий є настоятелем громади розкольницької УПЦ КП в сусідньому селі Коршів.

***

На Рівненщині у селі Золочівка Демидівського району області голова районної адміністрації агітує релігійну громаду села змінити юрисдикцію.

Для цього глава району 6 лютого таємно скликав збори в сільському клубі, щоб поговорити про перехід до «ПЦУ».

На зборах, скликаних районним головою, було зовсім небагато представників територіальної громади села. Чиновник, за словами очевидців, свою промову до «обраних» почав з активної пропаганди ідеї переходу в «ПЦУ», яка в основному базувалася на звинуваченнях в антиукраїнській діяльності УПЦ та її належності до Москви.

Голова РДА також роздав відомості та ініціював збір підписів в Золочівці.

6 лютого активісти від голови району таки почали збирати підписи, правда, роблять вони це, як і в інших селах, поширюючи неправдиву інформацію про перехід священників УПЦ до «ПЦУ».

Зараз у селі ситуація нестабільна, голові районної адміністрації вдалося внести розбрат між людьми. На 11 лютого в сільському клубі знову скликають збори, які знову, як очікують, очолить чиновник.

За повідомленнями Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях