Сумщина відзначила День партизанської слави

Сумщина відзначила День партизанської слави


Глухівщина.  22 вересняя 2021 року, в День партизанської слави, в селі Уланове, що на Глухівщині, було покладено квіти на місці загибелі першого командира Червоного партизанського загону Радинського І.М.  І тут же був відкритий пам’ятний знак  Поцелуєвій Акуліні Матвіївні – матері партизана. В роки окупації вона дала притулок у себе двом хлопчикам-біженцям з числа євреїв. За це місцеві поліцаї спалили її заживо, разом з цими дітьми.  «Вогонь на цих колодах спалив мою маму…» - ці слова на все життя запам’ятав її правнук -  Іван Дерпа (від свого діда – Миколи Поцелуєва).

В с. Уланове уже створений  цілий туристичний маршрут: Звенигород, народний музей історії села, партизанськая землянка, пам`ятні знаки Радинському І.М., Конюховій О., а тепер - і  Поцелуєвій А.М.  І активісти села наполягають на його офіційному відкритті. Ініціаторами цих добрих справ по збереженню правди історії партизанського руху виступають місцеві комуністи.

Шосткинський район. За участю місцевих жителів та гостей із Шостки відбувся мітинг біля  братської могили, де в протитанковому рові в роки окупації відбувались масові розстріли військовополонених і цивільного населення Шостки і навколишніх сіл, яких запідозрювали у зв’язках з партизанами чи звинувачували у неблагонадійності.

Проведена хвилина мовчання, відбулось покладання квітів.

Потім учасники мітингу перейшли до братської могили, де поховані жителі села Білоусівка, стертої фашистами з лиця землі, від немовлят до немічних дідусів і бабусь.

Прозвучали останні виступи учасників і останні квіти були покладені до обеліска в селі Остроушки, де кілька років тому назад обеліск був відновлений і місце поховання впорядковане саме за ініціативи шосткинських комуністів і тодішнього першого секретаря міськкому І.П. Прачука (на жаль, уже покійного, але слова вдячності і зараз прозвучали на його адресу). Серед виступаючих  тут яскраво прозвучав виступ першого секретаря Шосткинського райкому КПУ  - Лідії Литвиновської.

Охтирка. Мітинг з нагоди 80-річчя початку партизанського руху відбувся в центрі міста, де знаходиться братська могила воїнів  і цивільного населення, що загинули в період Великої Вітчизняної війни.

В ньому організовано взяли участь ветерани і комуністи міста, місцеві депутати. Їх привітали керівники міста і району, детально про героїчні і трагічні події тих років розповіла  у своєму виступі керівник міської організації ветеранів.

Хор ветеранів міста виконав пісню про партизан. Була оголошена хвилина мовчання. Відбулося масове покладання квітів.

Потім комуністи організовано  перейшли до могили партизанки – розвідниці Люби Лєбєдєвої, що знаходиться у міському сквері, і там поклали квіти. За цією могилою партійні активісти доглядають регулярно, завдяки чому вона підтримується у належному стані.

Лебедин. Тут комуністи виявились єдиною політичною силою, яка вшанувала публічно День партизанської слави і вийшла з квітами до партизанських могил.

Хоча саме на Лебединщині партизанський загін під керівництвом К.Г. Карпова розпочав свою діяльність одним з перших, зумів долучити до своєї роботи десятки  і десятки патріотів. Тут перебував і секретар підпільного Сумського обкому Компартії Олександр Іванович Антонов. Та сили виявились нерівними, партизанський загін загинув майже у повному складі.

О.І.Антонов був поранений, у непритомному стані схоплений фашистами і загинув у катівнях гестапо. 22 вересня комуністи поклали квіти до його могили, що знаходиться у одному з міських скверів.

А потім комуністи відвідали братську могилу партизан, що знаходиться на  околиці міста, і там здійснили покладання квітів, сказали вдячні слова про пам'ять спадкоємців.

В цей день побували на братських могилах партизан комуністи Великої Писарівки, Середино-Буди, Кролевця та інших населених пунктів, охоплених партизанським рухом в роки Великої Вітчизняної війни.

Прес-служба Сумського ОК КПУ


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях