Сумщина: Яковенку  Леоніду Олександровичу могло б виповнитись 75…

Сумщина: Яковенку Леоніду Олександровичу могло б виповнитись 75…


25 жовтня 2021 року могло б виповнитись 75 років Яковенку Леоніду Олександровичу – першому секретареві Сумського обкому Компартії України 1993-1999 років, членові ЦК Компартії України, відродженої у 1993 році, голові оргкомітету по відновленню діяльності Сумської обласної організації КПУ,  народному депутатові України 1998 – 1999 років.   

Могло б, але доля розпорядилась інакше…. Його серце зупинилось 21 січня 1999 року, коли Леоніду Олександровичу було лише 52 роки, а плани партійної і депутатської діяльності сягали на багато років наперед.

Тодішні його колеги говорили, що він «просто згорів на роботі». Його яскравої і насиченої біографії вистачило б не на один десяток чоловік, і на кожній з займаних посад він досягав конкретних результатів, виходив в число кращих: випускник сільськогосподарського технікуму, перший секретар Лебединського райкому комсомолу, голова колгоспу «Дружба» Лебединського району, перший секретар Лебединського райкому партії, інспектор ЦК Компартії України, другий  секретар Сумського обкому партії.

Після незаконної заборони діяльності Компартії України у 1991 році, за велінням власного серця, очолив оргкомітет по відновленню діяльності обласної організації КПУ, був делегатом установчого з’їзду Комуністичної партії України у червні 1993 року у Донецьку.

Завдяки його комунікабельності і наполегливості уже на початку 1994 року в області була відновлена діяльність всіх міських і районних партійних організацій КПУ.

Тож закономірно, що в його ювілейний день народження, 25 жовтня 2021 року, незважаючи на карантинні обмеження «червоної зони», до його могили на центральному міському цвинтарі прийшли не лише рідні і близькі, але й товариші по партії, керівники обласної організації КПУ, ті, хто на початку 90-х років ХХ – го століття відроджували діяльність і відновлювали авторитет Сумської обласної організації КПУ.  Прозвучали слова глибокої вдячності на адресу Леоніда Олександровича і щирі запевнення, що живе і житиме та справа, якій Л.О. Яковенко  присвятив все своє життя, вписавши своєю діяльністю рядки в історію Сумської обласної організації Компартії України.

Прес-служба Сумського ОК КПУВы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях