17 листопада - Міжнародний День студента


Шановні студенти!

День 17 листопада має особливе значення для студентів усього світу, адже це – Міжнародний День студента. Це свято зближує та об'єднує молодих людей як День студентської солідарності, що не має меж та кордонів.

Студенти завжди були найбільш волелюбною, незалежною та свободомислячою частиною суспільства; ідея власного свята завжди будоражила молоді душі. Ідея створення міжнародного об'єднання студентської молоді зародилася в Європі ще наприкінці XIX століття. Так у 1893 році в Женеві був скликаний Міжнародний конгрес студентів-соціалістів, що прийняв рішення встановити і розвивати зв'язки між студентами різних країн. Істотний вплив на розвиток студентського руху зробили трагічні події осені 1939 року в Чехословаччині. Тоді 17 листопада тисячі студентів міста Праги та їхні викладачі заповнили вулиці міста, протестуючи проти гітлерівської окупації. Вони були арештовані німецько-фашистською владою і розстріляні, або відправлені в концтабори. Тож у 1941 році в Лондоні був заснований Міжнародний День студентів на світлу пам’ять загиблих.

Сьогодні День студента є символічним об'єднанням студентів усіх навчальних закладів, які були й залишаються найпрогресивнішою частиною суспільства, рушійною силою розвитку і передових ідей. Саме вони грають вирішальну роль у переломні моменти української історії, відстоюючи свободу нашої держави, знаходячись на захисті ідеалів соціалізму.

Сьогодні Україна знову потребує змін. Настав час, коли очевидною стала необхідність повною мірою «перезавантажити» владу, дати можливість молодим освіченим громадянам вивести країну на якісно новий рівень. Для цього потрібно сформувати нову політичну еліту – молодих, незалежних, неупереджених професіоналів, здатних мислити логічно і прагматично. Вбачається, що саме такими є ви! Сміливо висловлюйте ідеї, ініціюйте й реалізовуйте свої програми, ставте мету і досягайте її!

Зичимо вам творчого натхнення, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення життєвих планів та юначих мрій. Нехай святковим настроєм і радістю наповняться ваші молоді серця.

Щастя, злагоди й любові вам, дорогі студенти!

Всеукраїнська Рада студентів-комуністів


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях