- КПУ - http://www.kpu.ua -

Мерія Черкас має повернути пам’ятник Леніну на місце!

Опубликовано 07.08.2012

Пам’ятник В.І. Леніну має бути відновлено у Черкасах на колишньому місці і в попередньому стані. Саме таким є рішення Київського апеляційного адміністративного суду, який 2 серпня розглянув апеляційну скаргу виконавчого комітету Черкаської міської ради на постанову Соснівського районного суду м. Черкаси від 20 грудня 2011 року у справі за адміністративним позовом Гуриненка Миколи Оксентійовича до виконавчого комітету Черкаської міської ради, черкаського міського голови Сергія Одарича. Третіми особами у суді були Черкаський обласний комітет Комуністичної партії України, який представляв його перший секретар Віктор Григорович Роєнко, а також Черкаський міський комітет Комуністичної партії України, який представляв його перший секретар Валентин Антонович Орел. У підсумку Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Соснівського районного суду м. Черкаси щодо поновлення пам’ятника Леніну на колишньому місці і в попередньому стані. Тому міська влада має повернути пам’ятник В.І. Леніну на центральну площу міста!

«У виконавчого комітету Черкаської міської ради просто немає аргументів. Тоді як доказова база позивача і Черкаського обласного комітету Комуністичної партії України та Черкаського міського комітету Комуністичної партії України про незаконність прийнятого рішення щодо перенесення пам’ятника була і є вагомою. Тому іншого рішення суду не могло бути», - зазначив перший секретар Черкаського обкому КПУ Віктор Роєнко.

На думку Віктора Григоровича, cлід очікувати, що мерія подасть касаційну скаргу у Вищий адміністративний суд України: «Одарич та його команда, якби зрозуміли, що вже вчинили одну помилку, скинувши пам’ятник  своїм незаконним рішенням та проігнорувавши рішення сесії міської ради про збереження та охорону пам’ятника Леніна, то не подавали б касаційної скарги. Але якщо у них немає честі та совісті – то подадуть».

Як виявилося пізніше, честі і совісти все ж немає. Прес-служба мерії повідомила, що міська влада вже готується подавати касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України.

Довідка

20 грудня грудня 2011 року Соснівський районний суд м. Черкаси, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Гуриненка Миколи Оксентійовича до виконавчого комітету Черкаської міської ради, міського голови Одарича Сергія Олеговича за участю третіх осіб Черкаської обласного комітету Комуністичної партії України та Черкаського міського комітету Комуністичної партії України, прийняв постанову про визнання неправомірним рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради за №1813 від 27 листопада 2008 року про перенесення пам’ятника В. І. Леніну.

А фактично відбулося незаконне знесення пам’ятника, тому що ніякого перенесення не відбулося, причому пам’ятник ще й зруйнували. Тому суд зобов’язав міську владу відновити пам’ятник Леніну на колишньому місці і в попередньому стані.

Після цього міська влада подала апеляцію у Київський апеляційний адміністративний суд, який лишив без змін рішення суду першої інстанції.

Прес-служба Черкаського ОК КПУ


Материал размещен на КПУ: http://www.kpu.ua

Link: http://www.kpu.ua/ru/41515/meriya-cherkas-maye-povernuti-pam%25e2%2580%2599yatnik-leninu-na-misce

© КПУ
При перепечатке информации ссылка на www.kpu.ua обязательна