Петро Симоненко закликав Петра Порошенка не підписувати закон, який позбавить багатьох жителів Західної України їх майна


Перший секретар ЦК Компартії України Петро Симоненко направив Президенту України Петру Порошенку звернення, в якому закликав його не підписувати прийнятий 9 квітня 2015 року Верховною Радою України Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» (реєстраційний № 2558).

Свою позицію лідер КПУ обґрунтував тим, що даний Закон однобоко й необ'єктивно трактує перебіг історико-правових й соціально-економічних процесів, які протікали у межах колишньої радянської системи на теренах УРСР, зокрема в західних областях.

Петро Симоненко також впевнений, що Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» допускає принципові перекручення історії, безпідставно вторгається у сферу, яка через багатогранність своєї природи не може отримати об'єктивної правової оцінки, а може бути оцінена лише в історичній площині.

Крім того, на переконання лідера комуністів, визнання на законодавчому рівні радянської епохи 1917 - 1991 рр. злочинним тоталітарним режимом – це наочний приклад перевищення парламентом наданих йому повноважень. А сам Закон № 2558 суперечить інтересам українського народу, потенційно є передумовою дестабілізації українського суспільства, чинником виникнення деструктивних для країни процесів, джерелом шкоди національним інтересам України.

Петро Симоненко наголошує, що підписання Президентом України згаданого Закону може призвести до реального позбавлення значної кількості українських громадян на територіях Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Рівненської, Чернівецької областей належного їм майна, а також призвести до безпідставного покладення на державу Україна обов'язків по відшкодуванню вартості націоналізованого в ЗО - 40 рр. XX століття майна.

Прес-служба


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях