Маніфест Всеукраїнського об’єднання лівих і лівоцентристських політичних партій і громадських організацій ЛІВА ОПОЗИЦІЯ

Маніфест Всеукраїнського об’єднання лівих і лівоцентристських політичних партій і громадських організацій "ЛІВА ОПОЗИЦІЯ"


Курс внутрішньої і зовнішньої політики, яка проводиться в Україні, особливо після  лютневого (2014 р.) державного перевороту, веде нашу країну до втрати державного суверенітету, розколу і братовбивчої громадянської війни, колапсу економіки, соціального і етнічного геноциду, що загрожує розпадом України і використанням її зовнішніми силами в якості провокатора третьої світової війни.

Підписавши Угоду про асоціацію з Європейським союзом і слухняно виконуючи драконівські вимоги Міжнародного валютного фонду, Україна втратила економічну і політичну незалежність. Вона фактично перебуває під зовнішнім управлінням. Її внутрішню і зовнішню політику визначають Сполучені Штати Америки, міжнародні фінансові олігархії.

Реалізуючи в ході так званих реформ збанкрутілу модель периферійного неоліберального капіталізму, відмовившись від інтеграціі з країнами Митного Союзу, Україна прирекла себе на деіндустріалізацію, захоплення  олігархічними кланами суспільної власності, створеної кількома поколіннями радянських людей, на  втрату мільйонів робочих місць,злидні і вимирання населення. Нині валовий внутрішній продукт України не сягає навіть  60% від рівня 1990 року. Руйнується вітчизняна промисловість, знищуються її провідні, експортно орієнтовані галузі. Фінансова система країни доведена до дефолту. Надексплуатація  трудових ресурсів  є  однією  з найвищих у світі, а оплата праці перебуває  на рівні найбідніших африканських країн. Медичні послуги і освіта стають фактично недоступними для більшості населення. Курс на побудову мононаціональної держави, насадження націонал-шовіністської ідеології спричинився до тотального порушення Конституції України, норм і принципів міжнародного права, масової дискримінації населення за мовними, національними, територіальними, конфесійними ознаками. Українська держава виявилася неспроможною надійно захистити законні права, життя і безпеку своїх громадян.

Ухвалені Верховною Радою України з брутальними порушеннями конституційної процедури і введені в дію закони "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", "Про правовий статус та вшанування пам"яті борців за незалежність України у ХХ столітті", "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.", "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" - це не тільки відображення тоталітарної сутності правлячого нині в Україні режиму, а й цинічна фальсифікація історії і перегляд рішень Нюрнберзького Війського Трибуналу, виклик усій світовій спільноті. Введення на порушення Конституції України цензури, маніпулювання суспільною свідомістю, залякування і переслідування інакомислячих, гоніння на канонічну православну церкву,антиконституційна заборона політичних партій,  репресії і фізична розправа з ідеологічними і політичними опонентами, безумовно, є вкрай небезпечними порушеннями загальновизнаних у цивілізованому світі стандартів і норм демократії, позбавленням народу України на вільне волевиявлення.

У цих умовах ми, представники опозиційних політичних партій і громадських організацій, заявляємо ПРО ЗГУРТУВАННЯ НАШИХ ЗУСИЛЬ У РАМКАХ ГРОМАДСЬКОГО ОБ"ЄДНАННЯ "ЛІВА ОПОЗИЦІЯ" З МЕТОЮ ВРЯТУВАННЯ УКРАЇНИ І ЗАХИСТУ ПРАВ НАШИХ СПІВВІТЧИЗНИКІВ НА МИР, БЛАГОПОЛУЧЧЯ І БЕЗПЕКУ В СВОЇЙ КРАЇНІ, НА СВОБОДУ СЛОВА І ПЕРЕКОНАНЬ, СПРАВЕДЛИВИЙ СУД, СПРАВДІ ДЕМОКРАТИЧНІ ВИБОРИ, ПОБУДОВУ СОЦІАЛЬНО СПРАВЕДЛИВОЇ, ДЕМОКРАТИЧНОЇ, ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ.

Ми будемо добиватися передусім негайного припинення кровопролиття на Сході країни, мирного врегулювання конфлікту на основі неухильного виконання Мінських угод і децентралізації влади.

Ми переконані, що забезпечити міцний мир в Україні, вивести її з глибокої, всеохватної кризи, повернути в коло передових держав континенту неможливо без відновлення добросусідських, рівноправних і взаємовигідних відносин з Російською Федерацією і Респубікою Бєларусь. Саме з ними, на відміну від США і країн ЄС, нас об"єднують спільна історія, культура, духовність, цивілізаційні цінності. Історія довела, що територіальна цілісність і незалежність України зберігались лише в умовах єдності наших країн і братніх народів.

Ми виходимо з того, що припинити соціальний геноцид, зупинити руйнацію вітчизняної економіки неможливо без відмови від неоліберального курсу псевдореформ, здійснюваного під диктатом Заходу. Ми виступаємо за здійснення нової індустріалізації України на сучасній технологічній інноваційній основі з опорою на внутрішні інтелектуальні, трудові, природні і технічні ресурси. Нашою альтернативою неолібералізму є соціально-економічна модель, що грунтується на принципах соціальної справедливості і народовладдя.

Ми обстоюємо КУРС ВНУТРІШНЬОЇ  І  ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ, що відповідає засадам Декларації про державниій суверенітет України з гарантією  її позаблокового (нейтрального) статусу; МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ, що грунтуються на принципах міжнародного права і положеннях Декларації прав національностей України; СТАТУС РОСІЙСЬКОЇ МОВИ як другої державної.

Ми  виступаємо проти приниження і зради ратного і трудового подвигу наших батьків і дідів, які перемогли фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні і своєю звитяжною працею відродили нашу Вітчизну з руїн і піднесли її за роки Радянської влади до світових вершин економічного, наукового і духовного прогресу. Ми категорично проти насадження в нашій країні неонацизму, реабілітації і героїзації пособників гітлерівських окупантів.

ЗАКЛИКАЄМО  ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ, ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ, УСІХ, КОМУ ДОРОГА ДОЛЯ ВІТЧИЗНИ, ХТО ПОДІЛЯЄ НАШІ ОЦІНКИ СУЧАСНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ І СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ СИТУАЦІЇ І ВИСУНУТІ В ЦЬОМУ МАНІФЕСТІ ЦІЛІ І ЗАВДАННЯ, - ПРИЄДНАТИСЯ ДО ПАТРІОТИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ "ЛІВА ОПОЗИЦІЯ".

Прийнято на Установчих зборах об’єднання

12 червня 2015 року                                                                 

м. Київ


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях