Кировоградцы протестуют против нищеты

Кировоградцы протестуют против нищеты


9 декабря, в канун Дня прав человека, активисты Кировоградской городской организации партии «Новая держава» вышли на митинг в защиту прав и свобод граждан. Люди собрались на площади перед областной государственной администрацией, чтобы поговорить о проблемах, назревших не только в родном городе, но и в стране.

Митинг проходил довольно активно. Выступившая первый секретарь Кировоградского обкома КПУ Виктория Демьянчук сделала анализ политической ситуации в стране и проводимых нынешней властью «реформ», в котором она пришла к выводу, что Украина сегодня находится под внешним управлением.

По мнению политика, от разрушительных реформ в первую очередь пострадала социальная сфера, в результате чего миллионы наших граждан вынуждены жить за чертой бедности.

Выступающие на митинге выражали свое недовольство необоснованным ростом цен и тарифов на коммунальные услуги, продукты питания и товары первой необходимости, а также жаловались на критическое состояние ЖКХ.

Некоторые из митингующих сетовали на малочисленность сегодняшнего митинга, дескать, народ не понимает, что под ударом нищеты и бесправия стоит каждый, даже тот, кто считает себя вне политики.

В конце митинга была принята резолюция. Народ потребовал остановить проведение антинародных реформ, прекратить тарифный геноцид и повысить заработные платы и пенсии в соответствии с уровнем инфляции и роста цен.

Публикуем резолюцию митинга на языке оригинала.

Президенту України

Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

Голові Кіровоградської обласної ради

Чорноіваненку О.А.

Голові Кіровоградської обласної

державної адміністрації

Кузьменку С.А.

Р Е З О Л Ю Ц І Я

мітингу, присвяченого Дню прав людини

Ми, учасники мітингу, присвяченого міжнародному Дню прав людини, незалежно від різних політичних поглядів, різного віку, статі та роду занять, жителі обласного центру та області, ветерани Великої Вітчизняної війни та праці, пенсіонери та працюючі з обуренням відзначаємо системне порушення наших громадянських прав та свобод, записаних у Конституції України та Загальній декларації прав людини, прийнятій Генасамблеєю ООН у 1948 році.

В умовах економічного спаду, інфляції, корупції та свавілля олігархічних кланів, останнім часом проста людина все частіше залишається сам на сам з важкими проблемами, існує в режимі виживання.

Цього року Кабмін на три місяці відмінив державне регулювання цін на соціально значимі товари в т.ч. на продукти харчування. Це миттєво призвело до зростання цін на порівняно дешеві продукти для малозабезпечених громадян, зробило неможливим здорове харчування для більшості пенсіонерів. В країні, де за межею бідності за даними ООН перебуває до 80% населення, таке становище порушує саме право людини на життя. На сьогодні у світі немає жодної високорозвинутої країни де б існувала свобода ціноутворення. Ми вимагаємо від Верховної Ради, Кабміну України повернення до державного контролю за цінами на соціальні продукти харчування та інші товари першої необхідності.

Захмарні тарифи на електроенергію, газ, тепло, не дивлячись на субсидії, роблять неможливими нормальні умови життя. Ми практично доведені до зубожіння. Купівельна спроможність наших зарплат, пенсій, стипендій падає на очах і вже зменшилась в 3,5 рази. Інфляція «з’їдає» невеликі накопичення простих українців «на чорний день», а нових ми вже зробити не зможемо. Наші «е-декларації» навіть не можна порівняти з тими мільйонами доларів слуг народу, чиновників та можновладців, які вони тримають у своїх «загашниках». Це вже інфляція людської моралі та совісті.

Тотальне зростання цін на все, для багатьох з нас зробило недоступними ліки, що приречує просту людину, пенсіонера на вимирання. Смертність на Кировоградщині, в обласному центрі перевищує народжуваність вже далеко не один рік.

Міністри охорони здоров’я змінюють один одного, всі щось реформують, а здоров’я нації залишається без охорони та догляду. Провалено програми вакцинації населення, в країні епідемія туберкульозу — соціальної хвороби бідніх, почастішали випадки виявлення давно забутих захворювань. Але саме страшне в тому, що бідні люди часто вже не звертаються до лікарні – не дозволяють кошти.

Скорочуються робочі місця, зростає безробіття. Тільки в області налічується 19,8 тисяч безробітних. Молоді люди, в тому числі і з наших місць, покидають Україну. В той же час не вистачає кваліфікованих робітників. Уряд нарешті спромігся затвердити перелік дефіцитних професій, навчання яким буде фінансуватись державою. Чи не запізно?

Продовжується ганебна практика невиплати заробітної плати.

Малий та середній бізнес під тиском інфляції, зростання тарифів, бюрократії та різного роду поборів скорочує свою діяльність або переходить у тінь. Сьогодні в Україні практично один працюючий утримує двох пенсіонерів.

Це свідчить про безсистемний підхід до управління економікою держави, що не дає можливості забезпечити соціальні права населення.

Мінімальну зарплату планується підвищити до 3200 грн. Це в цілому позитивний крок. Але він потягне за собою багато проблем, перша з яких – підвищення пенсій, про що урядовці майже нічого не кажуть. Якщо збільшення не відбудеться, мільйони українських пенсіонерів потраплять у катастрофічне становище, в тому числі і у нашому місті.

Не можна далі жити одним днем, не можна спокійно спостерігати як руйнується Україна, як вироджується наш народ, як порушуються його конституційні права.

Ми, учасники мітингу, рішуче протестуємо проти вирішення усіх проблем за рахунок населення. Завдання Уряду – вирвати країну з принизливої бідності, шукати нові підходи до цілісного реформування економіки, зниження інфляції та подолання корупції, кардинального покращення умов для ведення бізнесу та роботи державних підприємств.

Ми вимагаємо негайного зменшення тарифів на газ і переходу на використання українського газу для потреб населення. Енергетика повинна бути під державним контролем, а цінова політика тарифів ЖКГ повинна обов’язково відповідати життєвому рівню простих людей.

Ми вимагаємо від Верховної Ради України накласти мораторій на зростання цін на споживчі товари першої необхідності і комунальні тарифи.

Ми вимагаємо від Президента, Верховної Ради, Уряду України негайно скасувати оподаткування пенсій, в тому числі працюючим пенсіонерам. Вжити заходів для підвищення розміру пенсій всім категоріям пенсіонерів.

Ми вимагаємо від Антимонопольного комітету здійснити розслідування причин зростання цін на продукти харчування, товари повсякденного попиту і покарати винних. Про результати розслідування довести до відома громадськості України через ЗМІ.

Ми вимагаємо від Кабінету Міністрів України значно посилити боротьбу зі злочинністю в Україні. Як громадяни країни, як платники податків на утримання правоохоронних органів ми маємо право на безпеку життя на вулицях нашого міста та в наших оселях.

Ми вимагаємо від міського голови своєчасного фінансування та проведення ремонту теплових мереж міста до приходу зимових холодів.

З метою пом’якшення соціальної напруги пропонуємо керівництву області вирішити питання з місцевими товаровиробниками про реалізацію їхньої продукції в межах Кіровоградщини за пільговими цінами у визначених торгівельних закладах або на спеціальних ярмарках.

Звертаємось до керівництва Кіровоградської обласної ради з вимогою прийняти на сесії обласної ради відповідне звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання піднятих у резолюції питань.

Вимагаємо почути наш гнів, біль, біди та вжити заходів щодо реалізації наших вимог.

Якщо влада не почує нас, ми лишаємо за собою право всіма доступними законними засобами боротися за своє конституційне право жити і працювати, мати гідне людини життя.

м. Кропивницький

9 грудня 2016 року


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях