Звернення Першого секретаря ЦК КПУ Петра Симоненка з нагоди 74-ї річниці з дня визволення столиці Радянської України Києва від німецько-фашистської окупації

Звернення Першого секретаря ЦК КПУ Петра Симоненка з нагоди 74-ї річниці з дня визволення столиці Радянської України Києва від німецько-фашистської окупації


Дорогі ветерани Великої Вітчизняної війни - учасники боїв

за визволення Києва від німецько-фашистських загарбників,

партизани і підпільники!

Шановні кияни!

74-ту річницю визволення Києва від німецько-фашистської окупації ми зустрічаємо, коли в Україні панує націонал-олігархічний режим, ллється кров наших співвітчизників в братовбивчій війні на Донбасі, коли знищуються пам’ятники соціалістичної епохи, перейменовуються вулиці, площі  на імена ворогів та зрадників Радянської влади, а  ідейні нащадки нацистів з факелами марширують по  вулицях столиці.

В роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років Київ 778 днів перебув під окупацією кривавого фашистського режиму. Це були  дні руйнування і грабування міста, нечуваних знущань з радянських людей. Тільки в Бабиному Яру, який став для всього світу страшним місцем, де впродовж двох років нацисти і їх прислужники-націоналісти розстріляли близько 200 тис. радянських  громадян, з них десятки  тисяч жінок, дітей, стариків, євреїв, комсомольців, комуністів, бійців і командирів Червоної Армії, які не змогли вийти з оточення. Понад 100 тис. мешканців Києва, переважно молоді, насильно вигнали в Німеччину.

Київ фашисти перетворили на руїни, знищивши 940 споруд державних та громадських установ, біля 6 тис. жилих будинків. Понад 200 тис. киян залишились без житла. З 1176 промислових підприємств Києва в період тимчасової німецько-фашистської окупації було повністю або частково зруйновано понад 800. Фашистські варвари висадили в повітря залізничні мости, спалили всі станційні споруди, вокзал, ТЕЦ, КРЕС, ЦЕС. Повністю були знищені електромережа міста, водопровід, насосні станції. У місті панували голод,  масове вимирання радянських людей.

Прямими співучасниками злодіянь німецько-фашистських загарбників, їх підручними у знущанні над киянами були  українські буржуазні націоналісти - різуни, в  яких руки були по лікті в крові і які своєю  ненавистю та жорстокістю до всього радянського, всього соціалістичного в рази перевершували своїх господарів - нацистів.

6 листопада 1943 року, напередодні 26-ї річниці Великої Жовтневої соціалістичної революції, внаслідок Київської наступальної операції, війська 1-го Українського фронту під командуванням генерала армії Миколи Ватутіна, Київ звільнили від німецько-фашистських  загарбників.  Над столицею Радянської України знову гордо замайорів червоний стяг.

Звільнення столиці Радянської України далося дорогою ціною. Тисячі вірних синів і дочок Вітчизни загинули смертю хоробрих у боротьбі з нацистськими окупантами і їхніми поплічниками.

Вічна пам'ять загиблим радянським воїнам-визволителям, партизанам і підпільникам,  киянам, які були страчені  і замучені окупантами, які не дожили до Великої Перемоги і сьогоднішнього дня!

Їх героїзм і мужність, стійкість і воля до перемоги  назавжди залишаться у вдячній пам'яті нащадків.

Радянський народ високо оцінив їх подвиг: понад 800 воїнів були удостоєні високої честі — звання Героя Радянського Союзу, серед яких були представники понад 30 національностей СРСР. Тисячі учасників битви за Дніпро і Київ були нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу.

За виявлений героїзм жителів міста в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, рух опору окупаційному режиму і економічний внесок у Перемогу, Київ по праву  удостоєний почесного звання  «Місто – Герой».

Шановні товариші!

Сьогодні  політичні сили кримінально-корумпованих олігархов, бандформувань і  неонацистів  в центрі і на місцях, які захватили владу в Україні  внаслідок державного перевороту  в лютому 2014 року,  наслідуючи  минулі часи гітлерівської окупації і, дійшовши до межі свого морального падіння, безсовісно перекроюють героїчну історію Великої Вітчизняної війни, піднімають  свою блюзнірську руку на кров'ю завойовану радянським народом Перемогу і прирівнюють   рятівників людства від коричневої чуми  до гітлерівських пособників, убивць і терористів з ОУН-УПА та дивізії СС «Галичина», займаються політичним терором, переслідуючи, кидаючи в тюремні камери та вбиваючи  інакомислячих за їх політичні погляди, в першу чергу комуністів —  виразників інтересів трудящих і захисників їх конституційних  прав і свобод.   Але ми, комуністи, переконані, що не за горами той час, коли наш народ, який приніс незліченні жертви заради розгрому фашизму, в черговий раз розправить свої богатирські плечі і назавжди звільнить українську землю від буржуазно-олігархічної та неонацистської нечисті.

Шановні ветерани! Дорогі кияни!

Центральний Комітет  Комуністичної партії України в день 74-ї річниці визволення Києва від німецько-фашистських загарбників, виражає вам щиру синівську глибоку вдячність  за ваш подвиг, героїзм, мужність і стійкість, за те, що не дали  нацистським окупантам і їх прислужникам українським націоналістам  поставити  на коліна  рідне місто Київ, всю Україну, весь світ.  Цей подвиг для кожного з нас є зразком, і ми, комуністи, докладемо всіх зусиль, щоб  наступні покоління з гордістю вшановували пам'ять про нього.

Бажаємо вам міцного здоров’я, активного довголіття, поваги, щастя, мирного неба над головою, любові  з боку рідних і близьких, благополуччя вашим сім’ям!

Слава вам, визволителі рідного Києва!

Хай  ніколи не згасне в серцях Спадкоємців Перемоги Вічний вогонь пам'яті про ваш  безсмертний подвиг!

З повагою,

Перший секретар

ЦК Компартії України

Петро Симоненко

 
 

Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях