Зарплати українських лікарів – найнижчі в світі


Україна сьогодні – єдина країна в світі, де лікарі мають найнижчу зарплату серед усіх професій. Зарплати українських медиків навіть нижчі, ніж у Зімбабве, де економічна ситуація вкрай важка вже багато років.

Український лікар отримує сьогодні зарплату в 10 разів меншу, ніж польський, у 45 разів – ніж німецький і майже у 100 разів – ніж американський.

Проте лікар в сучасній Україні програє в зарплаті не тільки закордонним колегам, але й навіть вітчизняним професіям. Людина, яка вчилася довгі роки в університеті, потім перебувала кілька років в інтернатурі, і лише після цього була допущена до лікування пацієнтів – сьогодні отримує менше, ніж люди без вищої освіти в сфері обслуговування та на некваліфікованих роботах.

Список принижень цим не обмежується – уряд пішов ще далі і зрівняв зарплати лікарю, медсестрі та санітарці. Тепер їхня праця оплачується однаково.

Таке ставлення уряду до українських лікарів свідчить не тільки про байдужість можновладців до цих конкретних фахівців. Це – яскраве свідчення ставлення влади взагалі до охорони здоров'я українців, адже чиновники чудово розуміють наслідки недофінансування медицини.

За останні два роки з України за кордон виїхали близько 70 тисяч лікарів. За найгірших умов там вони будуть отримувати зарплату в багато разів більшу, ніж тут.

На Україну ж чекає кадровий голод: тут залишаться лише медики передпенсійного віку та молоді недосвідчені лікарі щойно після інтернатури. Це неминуче призведе до подальшого погіршення якості медичного обслуговування та зростання кількості лікарських помилок.

Нагадаємо, у травні 2015 року Комуністична партія України представила свою оновлену Антикризову програму «Від війни до миру», в якій стверджується, що країні потрібна принципово інша економічна політика, підпорядкована інтересам трудового народу, а не олігархів.

Її здійснення вимагає проведення нової індустріалізації, прогресивного зміни галузевої структури вітчизняної економіки, технічного і технологічного переозброєння промисловості, модернізації агропромислового комплексу та відродження соціальної сфери села, створення нових робочих місць та суттєвого підвищення продуктивності суспільної праці. Тільки на цій основі можлива сильна соціальна політика.

Компартія наголошує на необхідності надати медичним працівникам, працівникам освіти, дитячих дошкільних установ, культури, які працюють в державних і муніципальних установах і закладах, статус державних службовців з наданням відповідних пільг.

Компартія вважає, що назріла необхідність уніфікувати систему оплати праці держслужбовців, медичних працівників, працівників освіти, культури з тим, щоб середні зарплати в зазначених галузях в державному секторі відповідали середній зарплаті в промисловості. При цьому не допускати зрівнялівки.

Джерело


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях