До 100-річчя створення Компартії України і 25-ліття її відродження. Чернівецька обласна парторганізація в боротьбі за відбудову і дальший розвиток народного господарства в післявоєнний період (40-50 роки ХХст.)


Невтомна організаторська та ідейно-виховна робота партійних організацій Чернівецької області сприяла досягненню визначних успіхів у розвитку народного господарства області. Завдяки турботі і великій допомозі ЦК КПРС та ЦК Компартії України, всіх братніх народів Радянського Союзу, зокрема російського народу, Чернівецька область за короткий час, подолавши економічну та культурну відсталість, досягла в цілому рівня розвитку інших областей республіки.

Обсяг виробництва в 1958 році ворівняно з 1945 роком зріс більш як в 11 разів. Були збудовані і введені в експлуатацію Кельменецький цукровий завод, газопровід Косів-Чернівці, Чернівецький хлібокомбінат, завод по калібруванню насіння кукурудзи, у 2,4 рази збільшена потужність електростанції в Чернівцях. Були споруджені нові корпуси на заводі “Емальпосуд”, гумовзуттєвому та меблевому комбінаті.

Значно збільшилося виробництво і заготівля продуктів сільського господарства. Якщо валова продукція колгоспів області в 1953 році становила 853 мільйони карбованців, то в 1958 році вона досягла 1,3 мільярда карбованців. Врожайність зернових культур збільшилася за цей час з 10,7 до 15,1 центнера з кожного гектара. Були досягнуті нові успіхи в розвитку громадського тваринництва.

На міцній  основі розвитку колгоспів, невпинного підвищення продуктивності праці зросла натуральна  і грошова оплата трудодня. Грошові  прибутки колгоспників області за 5 років  зросли вдвічі. Збільшились також неподільні фонди колгоспів.

Визначні успіхи трудівників колгоспного села, здобуті під керівництвом обласної партійної організації, були високо оцінені Комуністичною партією  та Радянським урядом.

Указом Президії Верховної Радя СРСР від 28 лютого 1958 року за успіхи, досягнуті у виробництві сільськогосподарських продуктів, Чекрнівецька область була відзначена високою нагородою – орденом Леніна.  Ця нагорода була урочиста вручена області в Чернівцях 29 квітня 1958 року членом Президії ЦК КПРС, секретарем  ЦК КПРС М.А.Сусловим.

За особливі заслуги в розвитку сільськогосподарського виробництва звання Героя Соціалістичної Праці було присвоєно: голові колгоспу “Більшовик” Заставнівського району В.М. Гнепу, голові колгоспу ім.Мічуріна В.П.Григоращуку, ланковій колгоспу ім.Фрунзе Чернівецького району М.П.Довгей, доярці колгоспі ім.Кірова Заставнівського району О.П.Зубик, першому секретареві Кіцманського райкому Компартії України М.Д.Козакову, голові колгоспу “Зоря комунізму” Новоселицького району  В.О.Савчуку.

Верховна Рада СРСР нагородила орденами і медалями Союзу РСР 1172 передовики сільського господарства Радянської Буковини.


У К А З

Президії Верховної Ради СРСР

Про нагородження Чернівецької області орденом Леніна

За успіхи, досягнкті в справі збільшення виробництва і заготівель зерна, цукрових буряків, м’яса, молока та інших сільськогосподарських продуктів 

нагородити 

Чернівецьку область 

Української РСР

орденом Леніна.

Голова Президії Верховної Ради СРСР

К. Ворошилов

Секретар Президії Верховної Ради СРСР

М. Георгадзе.

Москва, Кремль, 26, лютого 1958 р.


Прес- служба Чернівецького ОК КПУ


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях