В пам’яті людській. До 80-річчя з дня народження О.Н. Парубка

В пам’яті людській. До 80-річчя з дня народження О.Н. Парубка


21 січня 2020 року в селі Баштечки Жашківського району Черкаської області відбулися урочисті заходи присвячені 80 – річчю з дня народження Омеляна Никоновича Парубка, людини – легенди, комуніста, славетного буряковода, Двічі Героя Соціалістичної Праці.

Вшанування Героя проводилося з ініціативи місцевої організації Комуністичної партії України, виконкому сільської ради і ветеранської організації.

На заходи зібралися рідні, односельчани, представники районної влади і друзі Омеляна Никоновича.

Не було тільки на цих урочистих заходах самого Омеляна Никоновича. Він зовсім недавно залишив цей світ і над полями лелекою полетів у вічність.

Але його присутність з нами передавалася через документальний фільм про нього, який супроводжував виступи його товаришів і колег по роботі, представників влади і учасників художньої самодіяльності сільського Будинку Культури.

Люди не ховали сліз, виражаючи цим біль втрати цієї видатної і водночас простої людини, яка б ще могла зробити багато добрих справ на землі, яку він безмежно любив і служінню якій він до кінця віддав своє життя, болісно сприймаючи нинішнє не людське відношення до землі і людей.

Великою Пам’яттю про Омеляна Никоновича став музей, який створено з ініціативи комуністів сільської партійної організації, в якій він стояв на обліку і брав в її роботі саму активну участь.

Учасники урочистих заходів з великою увагою і цікавістю знайомилися з експозиціями музею про життя і діяльність Омеляна Никоновича.

Ми дякували дружині Омеляна Никоновича, Марії Петрівні і їх дітям, за те, що вони випустили у світ книгу про його життя і невтомну працю на землі, епіграфом якої є його слова:

«Я люблю землю,

мене можна відірвати від землі

тільки разом із землею.

Одна у нас борозна…»

Ця книга і музей, на мою думку, зафіксували безсмертя Омеляна Никоновича.

Хвилюючою частиною заходів було покладання квітів до бюсту О. Н. Парубка в центрі села та відвідання його могили за селом на сільському цвинтарі, який знаходиться серед полів, на яких він працював, прославляючи рідний колгосп імені Суворова, Жашківщину, Черкащину, Україну і Радянський Союз.

А в центрі села з висоти постаменту він дивиться на рідне село, де народився, ріс і вчився та піднявся від різноробочого до рівня славетного і авторитетного механізатора – буряковода, з яким рахувалися і до якого прислухалися вчені аграрної науки.

В новітній історії України Омеляна Никоновича поважали навіть ідеологічні противники, бо його авторитет був беззаперечним, а кожне слово переконливим.

Він був прикладом людської простоти, селянської мудрості, високої працелюбності і безкорисливості, вірним сином свого народу і справжнім Комуністом.

Таким він і залишиться навіки у пам’яті людській.

Перший секретар Черкаського обкому

Компартії України

Роєнко В. Г.


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях