Пам’ять про тричі Героя Радянського Союзу живе на Шосткинщині

Пам’ять про тричі Героя Радянського Союзу живе на Шосткинщині


8 червня Шосткинський район і місто Шостка відзначили 101–шу річницю з дня народження тричі Героя Радянського Союзу, всесвітньо відомого льотчика-винищувача періоду Великої Вітчизняної війни, Маршала авіації Івана Микитовича Кожедуба.

Традиційно святкові заходи розпочалися в селі Ображіївка Шосткинського району. Біля бронзового погруддя Героя зібрались місцеві жителі, приїхали гості з м. Шостки, курсанти Харківського університету повітряних сил, що носить ім’я І.М. Кожедуба.

Тут пройшов мітинг, були покладені квіти до підніжжя пам’ятника.

Потім святкування продовжилось у місті Шостка – біля музею І.М. Кожедуба, де був проведений урочистий мітинг, виступили керівники Шосткинського району і Шосткинської міської територіальної громади, нагадали славні сторінки історії рідного краю, в тому числі особисто вписані І.М. Кожедубом.

Особливо зворушливо прозвучали слова виступу курсантки Харківського університету повітряних сил, яка підкреслила, що вони з гордістю носять звання «кожедубівців» і подарувала міському музею картину, де І.М. Кожедуб зображений на фоні свого літака. На закінчення мітингу відбулось масове покладання квітів, які щедро принесли учасники мітингу.

У святкових заходах і покладанні квітів організовано прийняли участь комуністи міста і району, активісти міської організації Всеукраїнського Союзу радянських офіцерів, більшість з яких одягли в цей день військову форму, і діти війни.

Шосткинці різних поколінь пишаються своїм Героєм, адже Іван Микитович народився тут у селі Ображіївка, будучи  шостою дитиною у багатодітній селянській родині. Тут він закінчив місцеву семирічну школу, потім навчався у Шосткинському хіміко-технологічному технікумі, охоче відвідував заняття у Шосткинському аероклубі. Тут він вперше піднявся в небо в свій самостійний політ. Комуністом став у дні запеклих боїв на Курській дузі, самовіддано визволяв територію України від німецько-фашистських загарбників у 1943-1944 р.р. Отже , юнакам і дівчатам поліського краю, які вступають у самостійне життя у ХХІ-му столітті, є з  кого брати приклад.

Прес-служба  Шосткинських міськкому і райкому  КПУ 


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях