Глас народу. Полтавщина проти ринку землі

Глас народу. Полтавщина проти ринку землі


У Полтаві напередодні Дня фермера, яке відзначають в Україні 19 червня, селяни краю протестували проти відкриття ринку землі.

«Не буде землі − не буде села! Не буде села − не буде держави!», «Полтавські фермери проти продажу землі». З такими плакатами у середу на площу перед обласною держадміністрацією вийшли аграрії Полтавщині. А ще пригнали сюди свої трактори.

Цей демарш вони влаштували на знак протесту проти відкриття ринку землі.

Акцію, організовану Полтавським об’єднанням фермерів і приватних землевласників, підтримали громадяни, яких теж хвилює земельне питання.

Майже дві години близько тисячі людей мітингували біля будівлі облдержадміністрації. Представники влади до протестувальників не вийшли.

Учасники заходу прийняли звернення до президента та очільника Полтавської облдержадміністрації з вимогою підтримати аграріїв, відмінити закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення», який дозволяє продаж землі.

На акції протесту пройшов збір підписів за проведення в Україні референдуму щодо продажу землі сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, що минулої весни парламент ухвалив закон про відкриття ринку землі, який надає право продавати та купувати ділянки сільськогосподарського призначення. До цього часу люди могли їх надавати лише в оренду.

Ринок землі запрацює з 1 липня 2021 року. Законом передбачено, що  право власності на земельні ділянки сільгосппризначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Заборонено продаж державних та комунальних земель. Питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Нині Велика палата Конституційного Суду розглядає представлення групи народних депутатів щодо конституційності закону, який відкриває ринок землі в Україні.

Микола Гук,

Полтава


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях