27 жовтня 1939 року Галичина та Волинь попросилися до складу Радянської України

27 жовтня 1939 року Галичина та Волинь попросилися до складу Радянської України


27 жовтня 1939 року Галичина та Волинь попросилися до складу Радянської України.

Процес прийняття Декларації про входження Західної України до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки переповімо за щоденником Народних Зборів про вечірнє засідання 27 жовтня. Цитуємо за номером 31 газети «Вільна Україна» від 28 жовтня 1939 року: «Головуючий тов. Кармазін надає слово депутатові тов.Олексюку. Він зачитує проект декларації в питанні про приєднання Західної України до УРСР. Схвильована аудиторія раз у раз перериває читання історичного документа вигуками захоплення. Звуки дзвінка головуючого заглушуються оплесками і радісними вигуками депутатів і гостей. Нарешті проект декларації зачитано. Головуючий просить приготувати мандати для голосування, але мандати вже приготовлені і високо підняті вгору. Червоний пунктир депутатських мандатів прокреслив увесь театральний зал.

Депутати Народних Зборів голосують за возз‘єднання з Українською РСР

Головуючий запитує: хто проти? З залу лунають вигуки:

— таких немає.

— І не буде…

Наслідки голосування ясні... Декларація про приєднання Західної України до УРСР прийнята одноголосно. Загальна радість, що охопила всіх, хто був в цю історичну мить в великому львівському театрі, невимовна. Депутати і гості бурхливо виявляли почуття, що сповнили їх серця. Були тут і братерські обійми і сльози радості. Народне серце розкрилося. Почуття захоплення виливалися вільно і непримушено. Стіни театру стрясалися від вітальних кличів, що гриміли в залі. Сталін! Це ім’я повторювалося без краю, воно було на устах у всіх. Овація тривала 25 хвилин. Вона закінчилась співом Інтернаціоналу».

Українські Народні Збори, виражаючи непохитну волю та прагнення народу Західної України, ухвалили:

«Просити Верховну Раду Союзу РСР прийняти Західну Україну до складу Союзу Радянських Соціалістичних Республік, включити Західну Україну до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки і тим злучити український народ в єдиній державі, покласти край віковому розєднанню українського народу

Народні Збори висловлюють тверду впевненість, що Верховна Рада Союзу Радянських Соціалістичних Республік задоволить цю просьбу народу Західної України, щоб він в єдиній і дружній сім’ї народів Союзу Радянських Соціалістичних Республік, під керівництвом Комуністичної партії більшовиків йшов шляхом до нового і щасливого життя».

Прес-служба


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах