Ветерани Овруча обурені забороною комуністичних символів


Президенту України П.О. Порошенку

Голові Верховної Ради України В.Б. Гройсману

Прем’єр-міністру України А. П. Яценюку.

Звернення

Ми, ветерани Овруцької міської організації ветеранів війни, праці, збройних сил і органів правопорядку, яка налічує біля 6000 людей похилого віку, серед яких учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни, учасники війни, діти війни, партизани-підпільники, шлемо Вам своє звернення-тривогу, звернення-обурення. Це ми зустріли фашистів на прикордонних заставах, приймали участь у Смоленській битві на Курській дузі, визволяли столицю України  Київ, наше рідне місто Овруч.

Ми здивовані тим, що 9 квітня 2015 року, напередодні ювілейної дати 70-річчя Перемоги  в Великій Вітчизняній війні, Верховна Рада ухвалила Закон України за номером 2558 «Про засудження комуністичного і  націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Ми просимо Вас переглянути цей закон. Комуністичні символи – це насамперед священний Прапор Перемоги, під яким радянські люди, нинішні ветерани, розгромили фашизм, пройшли з Червоними знаменами крізь полум’я війни. Це вони встановили Червоний Прапор Перемоги над рейхстагом, визволивши свій народ, врятувавши народи Європи і всього світу від загрози нацистського поневолення.

Нам, ветеранам Великої Вітчизняної війни, незрозуміло:

- чому в Україні ігноруються рішення Нюрберзького процесу, який ще 69 років тому назад засудив нацистську ідеологію, символіку, як загрозу проти миру і людства;

- чому порушується Основний Закон України, Конституція, зокрема ст. ст. 15, 22, 35… ;

-  чому ігноруються в Україні відомі постанови  Генеральної Асамблеї ООН від 20.12.2010 року та 19.12.2011 року, які закликають світову громадскість“… бороться против героизации фашизма, объявления или попыток объявить героями национально-освободительных движений тех, кто боролся против антигитлеровской коалиции и сотрудничал с нацистким движением… ”  ;

- чому досі немає закону України “Про внесення змін до Кримінального кодексу України про недопущення знищення (зруйнування або ушкодження) пам’ятників історії і культури” .  

Прислухайтесь до щирого і правдивого слова ветеранів. Сьогодні вони -- носії живої історичної правди, високої моралі та патріотизму.

Президія Ради Овруцької міської організації ветеранів війни, праці,

Збройних Сил і органів правопорядку


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах