Відбувся Пленум ЦК Компартії України

Відбувся Пленум ЦК Компартії України


Сьогодні, 20 травня 2015 року, у Києві відбувся Пленум Центрального Комітету Комуністичної партії України, який розглянув питання про дії Компартії України у зв’язку із набранням чинності законів про «декомунізацію».

З доповіддю виступив Перший секретар ЦК КПУ Петро Симоненко.

Пленум ухвалив постанову, в якій, зокрема, наголошено, що закони про «декомунізацію», передовсім акт про заборону пропаганди комуністичної символіки, грубо порушують Конституцію України, нехтують європейськими стандартами прав і свобод людини і громадянина, наражають країну на небезпеку подальшого поглиблення політичної та ідеологічної конфронтації, розколу суспільства.

Пленум констатував, що метою і основним змістом антиконституційних рішень, за задумами нинішньої влади, є створення правової бази для заборони діяльності Комуністичної партії, участі її представників у виборчих кампаніях, табу на сповідування комуністичної ідеології, викреслення з історії України соціалістичної доби, героїзація пособників фашистських окупантів, узаконення політичних репресій за інакомислення.

Комуністи звертають увагу громадян України та світової співтовариства на небезпеку нав’язування суспільству всупереч Конституції однополюсної ідеології, утвердження в країні відверто пронацистського, праворадикального режиму.

Пленум підкреслив, що Комуністична партія України вдруге протягом чверті століття зазнає свавільної заборони.

У зв’язку з цим визначено першочергове завдання - домогтися скасування антиконституційного Закону про заборону комуністичної символіки, а фактично комуністичної ідеології, та інших актів щодо «декомунізації».

Також поставлено завдання добитися відновлення легальної діяльності Компартії України, використовуючи правові та політичні можливості, які надає Конституція України, залучаючи вітчизняні та міжнародні юридичні інституції і громадські об’єднання.

Пленум підкреслив важливість посилення роботи в масах в умовах суттєвого погіршення життєвого рівня населення, наростання соціальної напруги.

Пленум доручив усім партійним організаціям поряд з вимогами зупинення антинародної політики соціального геноциду правлячого режиму, негайного припинення воєнних дій на Сході, роз’яснення небезпеки загрози фашизації суспільного і державного життя пропагувати оновлену Антикризову програму, пропозиції КПУ змін до Конституції щодо зміцнення засад України як соціальної, правової, демократичної держави, наповнення реальним змістом положень Основного Закону про права і свободи громадян та зі злободенних питань децентралізації.

Крім того, Пленум вважає за необхідне в умовах антиконституційної заборони Компартії виступити з ініціативою створення Всеукраїнської громадської організації лівого спрямування з метою консолідації громадян, які сповідують ідеї соціальної справедливості, захисту конституційних прав і свобод людей, збереження кадрового потенціалу прихильників соціалізму.

Пленум Центрального Комітету закликав усіх прихильників комуністичної ідеї до консолідації, виваженості у діях і вчинках, до використання легальних форм і методів політичної боротьби за перебудову суспільства на засадах соціальної справедливості, за юридичне і політичне відновлення історичної справедливості щодо Комуністичної партії, радянського періоду розвитку України.

Прес-служба


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах