- КПУ - http://www.kpu.ua -

Пленум ЦК КПУ рішуче засудив антиконституційну розправу над Комуністичною партією і цинічну наругу над історичною правдою

Опубліковано 20.05.2015

Сьогодні, 20 травня 2015 року, у Києві відбувся Пленум Центрального Комітету Комуністичної партії України, який розглянув питання про дії Компартії України у зв’язку із набранням чинності законів про «декомунізацію».

Пленум схвалив Заяву «Рішуче засуджуємо антиконституційну розправу над Комуністичною партією і цинічну наругу над історичною правдою».

«Розправа над Комуністичною партією, якої домагаються неонацистські сили, що прийшли до влади внаслідок лютневого (2014 р.) перевороту, є свідченням глибоко антидемократичного, по суті тоталітарного характеру правлячого режиму, його намагань придушити будь-яку опозицію в країні і насамперед Комуністичну партію, яка, діючи в межах Конституції, послідовно захищає інтереси трудящих, виступає за єдність і незалежність України, реалізацію її конституційних засад як демократичної, правової, соціальної держави», - йдеться в документі.

Пленум наголошує, що «водночас реабілітуються й оголошуються героями пособники німецько-фашистських окупантів, які стріляли в спину воїнам Радянської армії, що визволяли Батьківщину в роки Великої Вітчизняної війни».

«Наш народ не надавав таких повноважень ні президенту, ні парламенту, ні уряду», - підкреслюється в Заяві.

«Виражаючи категоричний протест проти цих незаконних, свавільних дій, заявляємо, що будемо рішуче виступати на захист конституційних прав і свобод громадян, на захист Комуністичної партії, її права вільно і безперешкодно функціонувати в межах, визначених Основним Законом держави. З цією метою ми будемо використовувати всі правові і політичні можливості, які надає Конституція України, аж до звернення - в разі необхідності - до Європейського суду з прав людини та інших європейських інституцій», - зазначається в документі.

Пленум висловив глибоку вдячність за підтримку справедливої позиції КПУ демократичним силам багатьох країн Європи та інших континентів, а також світовим організаціям профспілок, юристів - демократів та інших.

«Закликаємо всі ліві, прогресивні сили нашої Вітчизни виступити на захист демократичних прав і свобод, проти свавілля і беззаконня. Разом ми переможемо! Фашизм не пройде!» - підсумовує Пленум.

Прес-служба


Матеріал розміщено на КПУ: http://www.kpu.ua

Link: http://www.kpu.ua/uk/81468/plenum_tsk_kpu_rishuche_zasudyv_antykonstytutsijnu_rozpravu_nad_komunistychnoju_partijeju_i_tsynichnu_narugu_nad_istorychnoju_pravdoju

© КПУ
Під час копіювання інформації обов’язково посилайтесь на www.kpu.ua