Виступ віце-голови Компартії Чехії та Моравії Вацлава Орта на урочистих зборах, присвячених ювілеям КПУ (Київ, 12 липня 2018 року)

Виступ віце-голови Компартії Чехії та Моравії Вацлава Орта на урочистих зборах, присвячених ювілеям КПУ (Київ, 12 липня 2018 року)


Дорогі товариші, шановні гості!

Дозвольте мені від імені Центрального Комітету КПЧМ висловити вам щиру подяку за запрошення на цю зустріч і побажати всім членам Комуністичної партії України всього найкращого з нагоди святкування 100-річчя КПУ та 25-річчя її відтворення, а своєю участю в цьому заході хочу висловити КПУ свою солідарність у мужній боротьбі українських комуністів проти капіталізму, націоналізму, проти спотворення історії, за мир і соціалізм.

Наскільки нам відомо, ця боротьба відбувається у дуже складній внутрішньополітичній ситуації в Україні, коли Комуністична партія України є об'єктом постійних нападів і провокацій з метою дискредитувати її діяльність і зробити неможливим саме існування партії.

У розпалі націоналістичних і мілітарних пристрастей робляться спроби витіснити КПУ з політичної сцени, заборонити комуністичну ідеологію, придушити марксистсько-ленінський світогляд українських громадян.

9 квітня 2015 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки», який поставив комунізм і нацизм на один рівень, і фактично заклав законодавчу базу для заборони КПУ.

Порівняння комунізму і нацизму абсурдно, тому що це діаметрально протилежні доктрини з відмінними економічними, соціальними та ідеологічними принципами. Крім того, таке порівняння йде врозріз з рішеннями та висновками Нюрнберзького процесу, який прийняв історичне рішення щодо нацизму, його ідеології, заснованої на агресивному націоналізмі, расизмі, антисемітизмі і створення військових конфліктів.

Цинізм даного рішення також полягає в тому, що українське керівництво в Угоді про асоціацію з ЄС, особливо в його політичній частині, взяло на себе зобов'язання побудувати розвинене демократичне суспільство, забезпечити загальну повагу до традиційних цінностей, наблизитися до європейських стандартів у політичній, економічній та законодавчій сферах, і гарантувати політичні права і свободи людини.

Європейські та національні парламенти європейських країн представлені багатьма лівими і комуністичними партіями континенту.

Закон про так звану декомунізацію також був оцінений Венеціанською комісією, яка у своїй резолюції від 21 грудня 2015 року вказала, що цей закон «не відповідає демократичній практиці європейських держав» і в його нинішньому вигляді загрожує «свободі висловлювання».

Крім того, цей закон несумісний з багатьма статтями Конституції України, міжнародно-правовими нормами і грубо порушує цивільні права і свободи. Цей закон забороняє участь КПУ у виборах, що порушує загальні права і свободи значної частини українського народу.

Наступним неприйнятним кроком стало рішення Київського обласного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року, що стосується заборони на діяльність КПУ на тій підставі, що вона відмовилася змінити назву «комуністична» та використовувані нею символи - червоний прапор, серп і молот, а також червону зірку. Апеляційний суд, до якого звернулася КПУ, вже більше року ніяк не може прийняти рішення, зокрема з-за побоювань з приводу реакції міжнародної громадськості і таких організацій, як Парламентська асамблея Ради Європи та багато інших.

Комуністична партія Чехії і Моравії виявляє свою солідарність і підтримку КПУ, наприклад, тим, що направляє чеського адвоката Честміра Кубата, який разом зі своїми колегами з інших країн спостерігає за судовим процесом та інформує про це громадськість.

Ми з занепокоєнням спостерігаємо за тим, як у так званому «процесі декомунізації» відбуваються зміни назв вулиць, площ і цілих населених пунктів. Відомі імена української і радянської історії замінюються іменами фашистських колабораціоністів - бандерівців, руйнуються і ліквідуються пам'ятники основоположників марксизму — ленінізму.

Особливо нестерпним є спроби викривити історичні факти і деформувати історичну пам'ять українського народу. Фактично, забороняється вказувати на Велику Вітчизняну війну, в якій народи Радянського Союзу, включаючи український народ, здобули історичну перемогу над нацизмом. Радянські солдати, які звільнили країну від агресорів, тепер називаються окупантами.

І в кінці, я повинен сказати, що шкодую про те, що порушення основних правових норм в Україні залишається без уваги державних та політичних представників великих європейських держав. Багато західних лідерів закривають очі на те, що відбувається порушення основних прав і свобод і розв'язуються неонацистські пристрасті в країні.

Від імені КПЧМ я хочу побажати КПУ громадянської мужності, а також запевнити усіх членів КПУ, що наша партія буде і надалі підтримувати українських комуністів у їх складній боротьбі за захист ідеалів марксизму-ленінізму та інтересів українських робітників.


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах