Сумщина: 113 років з дня народження двічі Героя Радянського Союзу С.П.Супруна

Сумщина: 113 років з дня народження двічі Героя Радянського Союзу С.П.Супруна


За багаторічною традицією, 2 серпня в сквері імені Степана Павловича Супруна,  зібрались сумчани. Прийшли  з квітами, щоб вшанувати день народження легендарного льотчика – випробовувача, якому в липні 1941 року було вдруге присвоєно звання Героя Радянського Союзу, і який героїчно загинув у повітряному бою з ворожими винищувачами 4 липня 1941 року, вступивши в бій одночасно з шістьма «Мессерами».

Організовано прибули активісти міської організації ветеранів України, Всеукраїнського Союзу радянських офіцерів, комуністи міста і просто небайдужі сумчани. Адже тут, в Сумах, з 1925 року жила  велика сім`я Супрунів, повернувшись з вимушеного перебування в Канаді. На Сумському машинобудівному заводі імені Фрунзе, працювали  Степан Павлович, його батько і брат Федір.  Звідси у 1929 році Степан був призваний в ряди Червоної Армії, і згідно з його особистим бажанням, направлений служити в авіацію. За 33 роки свого життя він встиг зробити так багато, ввійшовши в історію України і Радянського Союзу, як яскрава історична особистість, яка і сьогодні служить прикладом для наслідування

З 1933 року він стає льотчиком – випробувачем, зарекомендувавши себе майстерним пілотом і виявивши здібності конструктора. Вільно володіючи англійською мовою, він стає не замінимим членом торгових делегацій в галузі авіації при поїздках до Сполучених Штатів Америки, до Англії і Франції, а в 1940–му році – і до Німеччини. Він - депутат Верховної Ради СРСР першого скликання. Він – доброволець у Китайській армії під час її війни з Японією, де впроваджує нові методи ведення повітряного бою, за що був удостоєний звання Героя Радянського Союзу у 1940 році.  

Вже на другий день Великої Вітчизняної війни, перервавши відпустку, вносить керівництву країни пропозицію про формування шести полків винищувачів з числа льотчиків – випробувачів, і  30 червня сам  вилітає на фронт як командир 401 винищувального авіаполку. Особисто демонстрував чудеса хоробрості в боях з переважаючими силами противника. 4 липня 1941 року, під час свого четвертого за день бойового вильоту, вступив у бій одночасно з шістьма «Мессерами». Важко поранений, посадив палаючий літак на білоруську землю, ще не зайняту ворогом, померши за штурвалом винищувача.

Про яскраве героїчне життя С.П. Супруна, його вклад в авіацію, про збереження в наші дні  правди історії Великої Вітчизняної війни говорили у своїх виступах в.о.  голови міської організації ветеранів В.І. Нечипоренко; ветеран авіації, полковник у відставці В.М. Кривій; ветеран космодрому Байконур, голова міському організації ВУСРО,  полковник у відставці Г.В. Бородулін; другий секретар Сумського обкому КПУ, керівник обласної організації «Жінки за мир і стабільність» О.В. Переросла, директор музею «Дзвони пам’яті» Близнюк А.М.  

Наприкінці мітингу відбулося масове покладання квітів до підніжжя бюсту двічі Героя.

Від імені комуністів міста і області корзину червоних троянд поставили керівники обласної і міської організацій Компартії України Володимир Даниленко і Володимир Солобаєв.

Прес-служба Сумського обкому КПУВи можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах