Акція протесту. Можновладці турбуються… лише про себе


Під стінами Запорізької облдержадміністрації зібралась група одиноких матерів, які протестували проти нинішньої політики державної допомоги цій категорії людей. Про них просто забули.

Врешті-решт ОДА зреагувала на акцію протесту і запросила її учасників - одиноких матерів, до облдержадміністрації, щоб разом обговорити проблеми, які їх хвилюють. 

Головною темою діалогу стало врегулювання питання надання державної допомоги одиноким матерям.

З боку влади в розмові взяли участь заступник голови ОДА Олександр Свистун (стажування) та представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації – Лілія Єрохова, заступник начальника управління соціальних гарантій державної соціальної допомоги – начальник відділу адресного надання пільг і житлових субсидій; та Ірина Гречаник, начальник відділу державної соціальної допомоги та пенсійного забезпечення.

– Почати хотів би зі слів подяки. Чому? Тому що я повністю поділяю ваше занепокоєння ситуацією, що склалася. Ми детально вивчили це питання. В Запорізькій області на 1 липня було 17 659 осіб, які отримували державну допомогу як матері-одиначки. 

Після того, як були внесені зміни до чинного законодавства, 27 липня, на жаль, суттєво була скорочена допомога, а якщо бути точним, то на 70 відсотків зменшилась кількість матерів, які отримують таку допомогу. Також, хотів би зауважити, що ця ситуація не є виключно проблемою Запорізької області.

Це проблема по всій Україні, і та напруженість, яка є в суспільстві, дійсно обґрунтована, – зазначив Олександр Свистун. Крім цього, він повідомив, що працює обласний фонд адресної допомоги, до якого можна звернутися для отримання коштів.

Враховуючи сьогодення (запровадження карантину у зв’язку з COVID-19, низьке працевлаштування одиноких матерів у сільській місцевості та відповідно низький рівень доходів), з метою посилення соціальної підтримки одиноких матерів, забезпечення збереження соціальної стабільності серед населення та забезпечення мінімального рівня життя найменш соціально захищеним сім’ям, голова облдержадміністрації Віталій Боговін ініціював звернення до прем’єр-міністра України щодо можливості внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» в частині встановлення гарантованого державою мінімального розміру допомоги одиноким матерям у розмірі 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку незалежно від доходу родини та соціального статусу одинокої матері.

Лілія Єрохова розповіла про заходи, які вживаються облдержадміністрацією для вирішення цієї проблеми. Зокрема, за дорученням голови ОДА підготовлено звернення до органів місцевого самоврядування, до представників територіальних громад, щоб вони на своєму рівні надали необхідну допомогу і провели інформаційно-роз’яснювальну роботу, яким чином матері зможуть отримувати допомогу.

Ірина Гречаник повідомила про умови реалізації постанови Кабміну від 22.07.2020 року № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», зокрема про те, що основним принципом надання допомоги визначено наявність соціального статусу у одинокої матері - робота, перебування в центрі зайнятості, навчання, догляд за дитиною з інвалідністю, або до досягнення дитиною трирічного віку.

На зустрічі одинокі матері також скаржилися на складнощі в пошуку роботи, перепони щодо працевлаштування матерів-одиначок та неприйнятні умови роботи, що пропонуються центрами зайнятості (далеко від дома, робота по 12 годин на день тощо).

За підсумком зустрічі Департаменту доручено звернутися до Запорізького обласного центру зайнятості що до сприяння працевлаштуванню одиноких матерів, наданню роботи з урахуванням норм Кодексу законів про працю України тощо. А що буде зроблено на рівні держави для ліквідації хибної постанови, поки що невідомо.

Григорій Баланда. Запоріжжя


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах